Dřevěné schodiště

Dřevěné schodiště
Dřevěné schodiště 1
Dřevěné schodiště 2
Dřevěné schodiště 3
Dřevěné schodiště 4
Schodiště ze dřeva 1
Schodiště ze dřeva
Dřevěná schodiště
Dřevěná schodiště 1
Dřevěná schodiště 2

Toužíte mít ve svém domově elegantní, moderní a současně dokonale praktické dřevěné schodiště, které bude také elegantním designovým prvkem Vašeho interiéru? Schodiště ze dřeva je velmi důležitým interiérovým prvkem, který nejen propojuje prostor jednotlivých pater, ale je také jeho významnou dominantou. Dřevěná schodiště od společnosti TRUNN splňují všechny požadavky jak vysokou kvalitu provedení, tak i na moderní design.

Vzkoužejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Proč dřevěné schodiště?

Dřevěné schodiště podtrhne váš interiér a vnese do něj pocit tepla a pohody. Po schodišti ze dřeva se nejen dobře chodí, protože Vás nestudí chodidla, ale dřevěné schodiště navržené s ohledem na charakter interiéru a vyrobené na míru společností TRUNN se také stane jeho krásným a nepřehlédnutelným designovým prvkem. Jeho jednoznačnou předností je nejen elegantní vzhled, ale také trvanlivost a možnost renovace broušením.

Dřevo je při výrobě schodišť již staletí tím nejpoužívanějším materiálem. Masivní dřevěné desky o tloušťce 40 nebo 50 mm zajistí tvarovou stálost jednotlivých schodů a vzhled dřeva dokáže proteplit a zútulnit každý interiér. Podle požadavků zákazníka umíme vyrobit dřevěné schodiště přesně na míru danému prostoru a nabízíme k výběru mnoho materiálů a jejich kombinací.

Dřevěné schodiště – jaký typ si můžete zvolit?

Při výběru základního typu dřevěného schodiště je potřebné zvážit několik důležitých faktorů - dispozice interiéru, frekvence provozu, možnost umístění a jeho hlavní rozměry. Důležité je, aby každé schody a schodiště ze dřeva vyšly co nejvíc vstříc obyvatelům domu a to nejen svými pochozími vlastnostmi, ale také designem. Dřevěná schodiště vyrobená na míru společností TRUNN nabídnou přesně to, co od nich očekáváte a nebudete omezováni kompromisy.

Plocha, kterou dřevěné schodiště zabere, činí průměrně 4 až 5 m2. Je dobré co nejméně šetřit místem, protože čím bude mírnější jeho sklon a čím je prostornější, tím snáz po něm budete chodit a bude možné po něm snadno přenášet i objemné předměty.

U nás si můžete si vybírat mezi dřevěnými schodišti lomenými, točitými nebo přímými; jedno, dvou, tří a více ramennými; s podestou či bez podesty, atd. Jednotlivé typy lze kombinovat přesně podle vašich požadavků a potřeb vašeho interiéru.

Dřevěné schodiště – konstrukce

Vybraný typ dřevěného schodiště vždy vychází z požadavků zákazníka a stavebně konstrukčních možností prostoru, ve kterém bude schodiště ze dřeva realizováno.

Dřevěné schodiště - zadlabané schody

Dřevěné schodiště tohoto typu má boční schodnice, které tvoří konstrukci zadlabaných schodů. V nich jsou asi do poloviny tloušťky osazeny a zajištěny jednotlivé stupně dřevěného schodiště. Otevřené části zábradlí jsou ukončeny sloupky.

Dřevěné schodiště - sedlové schody

U konstrukce tohoto typu schodiště ze dřeva vyniká nápadné osazení schodnic pod stupně. Jednotlivé stupně nepřiléhají úplně ze strany k vnější zdi, zůstává zde přibližně 30 mm mezera. Otevřené části jsou ukončené sloupky. Výplně zábradlí jsou ve spodní části zavrtány do horní plochy stupňů, nahoře do hrany madel.

Dřevěné schodiště - třmenové schody

Toto dřevěné schodiště postrádá schodnice. Jednotlivé stupně jsou upevněny kotvícími třmeny přímo do zdi. I zde jsou otevřené části zábradlí ukončeny sloupky.

Dřevěné schodiště - vřetenové schody

Pro toto dřevěné schodiště je typický středový sloup, kolem kterého se schody rozevírají. Venkovní část je tvořena pouze zábradlím nebo zábradlím se zadlabanou schodnicí ukončenou sloupky. 

Dřevěné schodiště – materiály

Veškeré materiály, které společnost TRUNN používá na výrobu dřevěných schodišť, splňují přísná kritéria na stabilitu i pevnost konstrukce a jsou podrobovány neustálé kontrole. V používaných materiálech se soustřeďujeme na kvalitní dřevěné masivní desky v tloušťkách 40 - 50 mm, zajišťující tvarovou stálost schodišťových dílů v běžně dostupných dřevinách: buk, dub, jasan, javor, třešeň, ořech, borovice, smrk. Pokud si budete přát dřevěné schodiště z exotického dřeva, nebude to pro nás žádný problém.

Dřevěné schodiště může být také zkombinováno např. s bezpečnostním sklem, ocelí, hliníkem, keramikou, přírodním kamenem atd. Výběr materiálu u nás vždy probíhá po dohodě se zákazníkem, tak abychom dosáhli splnění všech jeho přání i nutných technických předpisů.

Dřevěné schodiště - povrchová úprava

Povrchovou úpravu a barevnost dřevěného schodiště lze sjednotit s podlahou i nábytkem tak, aby byl celý interiér designově doladěn. Povrchová úprava schodiště ze dřeva je možná realizovat v mnoha variantách, vždy vycházíme z přání, požadavků a finančních možností zákazníka. 

Dřevěné schodiště - možnosti povrchové úpravy

  • Lakování
  • Voskování
  • Olejování
  • Bělení
  • Kartáčování

Dřevěné schodiště – naše nabídka

Naše truhlářská výroba nabízí zákazníkům dřevěná schodiště na míru v široké nabídce. Dle zadání základních parametrů a požadavků zákazníka se provede počítačové zpracování s 3D pohledem. Vyhovíme nejen Vašim designovým představám a požadavkům na praktičnost, ale vyjdeme vstříc i Vašim finančním možnostem.

Vymyslíme pro Vás to nejvhodnější dřevěné schodiště, tak aby byl ideálně využit celý prostor, můžeme Vám pod schodiště ze dřeva vyrobit vestavěné skříně, nabízíme velké množství soustružených sloupků i možnost individuálních řezbářských úprav. 

Nabízíme férové jednání, rozumné ceny a vždy kvalitně provedenou práci! Výsledek naší odborně provedené práce Vás příjemně překvapí!