Schody a schodiště

Schody a schodiště jsou důležitým a stylovým prvkem interiérů. Jsou tím, co propůjčuje vícepodlažnímu domu nebo bytu originální atmosféru a styl. Schody a schodiště vytvářejí potřebnou dynamiku interiéru, oddělují jednotlivé sekce prostoru, jsou nezbytným funkčním prvkem a plní i důležitou estetickou funkci. Schody a schodiště jsou také často nazývány srdcem domu, a proto si jejich výběr zasluhuje patřičnou pozornost. Vedle perfektního návrhu je také velmi důležité jejich špičkové řemeslné zpracování a použití kvalitních materiálů. Jejich návrh a realizace patří mezi nejnáročnější činnosti, které je vždy dobré přenechat specializované firmě, např. společnosti TRUNN!

Vzkoužejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Schody a schodiště – elegance, styl i bezpečnost

Hledáte pro svůj domov správné, moderní a zejména bezpečné schody a schodiště? Zcela originálně řešené bezpečné schody a schodiště, které vnesou do vašeho interiéru atraktivní design, eleganci, lehkost a osobitý styl Vám může nabídnout společnost TRUNN, která vyrábí schody a schodiště vysoké kvality již více než 15 let a dokáže Vám v tomto oboru nabídnout to, co málokterá jiná firma.

Naše schody a schodiště jsou nejen moderní a praktická, vyznačují se atraktivním designem, jsou propracovaná do posledního detailu, kombinují v sobě eleganci s precizním řemeslným zpracováním. Vyrábíme a dodáváme je v různých tvarech a typech, každou zakázku řešíme se zákazníky zcela individuálně, to znamená, že návrh a realizaci vždy přizpůsobujeme požadavkům klienta a dispozicím daného prostoru. Nabízíme návrh a zpracování ušité na míru Vašim potřebám a představám. Využíváme přitom praxí ověřené znalosti a dlouholeté zkušenosti v oboru.

Námi realizované schody a schodiště odpovídají všem technologickým a stavebně konstrukčním předpisům, čímž Vám můžeme garantovat jejich bezpečnost.

Schody a schodiště – jak postupovat při výběru

interiérové schodiště či exteriérové schody a schodiště, musí být především bezpečné, odolné, pohodlné, dostatečně osvětlené, stabilní, konstrukčně i materiálově stálé a snadno dostupné ze všech přístupových míst. Při výběru je velice důležité klást důraz na kvalitu použitých materiálů a myslet i na detaily, jako je výška stupňů nebo šířka schodnic. Pro bezpečnost je důležité také vybrat vhodné zábradlí a madla, která musí správně plnit svojí funkci. V neposlední řadě musí každé schody a schodiště vycházet vstříc svým budoucím uživatelům i designem.

Víme, že správný výběr není jednoduchou záležitostí, a proto Vám nabízíme naše služby. Oborníci ze společnosti TRUNN Vám ochotně se vším poradí, pomohou Vám vybrat design, tvar a typ, materiál i konečnou povrchovou úpravu. 

Schody a schodiště – jaké jsou konstrukční možnosti

Schody a schodiště musí bez problémů zapadnout do interiéru tak, aby jejich konstrukce vyhovovala nejen z hlediska dispozičního řešení, ale také aby nijak nenarušovala design interiéru a přesně odpovídala vašim požadavkům, životnímu stylu a vkusu.

V naší nabídce naleznete různé typy schodišť, od těch jednodušších jako jsou přímé schodiště, až po atypické schody. Můžete si vybrat schody a schodiště přímočaré, obkladové, lomené, točité schodiště (vřetenové schodiště); s podestou či bez podesty; jedno, dvou, tří a více ramenné; křivočaré, obloukové, žebříkové, mlynářské či úplně atypické. Jednotlivé konstrukční typy lze různě kombinovat tak, aby konečný výsledek přesně odpovídal vašim požadavkům a  možnostem daného prostoru.    

Schody a schodiště – jak probíhá realizace

Celá realizace schodů a schodišť lze rozdělit do tří kroků. Využíváme při ní moderní výrobní technologie, které zaručí maximální kvalitu našich výrobků, a podílí se na ní naši zruční řemeslníci, kteří pravidelně absolvují odborná školení. 

Schody a schodiště - návrh

Abychom mohli začít schody a schodiště vyrábět, musíme znát opravdu každý detail a přesné rozměry prostoru. Poté můžeme po dohodě s vámi vytvořit návrh a kalkulaci ceny. Schody a schodiště navrhneme pomocí speciálního počítačového programu a zpracujeme pro Vás jeho 3D vizualizaci.

Schody a schodiště - výroba

po schválení finálního návrhu začneme s výrobou samotného schodiště. Výroba schodišť probíhá v naší truhlářské dílně a provádí jí tým zkušených truhlářů, který si poradí se všemi technickými detaily. Naše truhlářská výroba je na vysoké úrovni a jistě Vás nezklame.

Schody a schodiště - montáž a sestavení

montáž a sestavení probíhá podle složitosti celé zacházky zpravidla jeden až tři dny. Naše práce je rychlá a kvalitní.

Schody a schodiště – naše nabídka

Nejdůležitějším faktorem je pro nás Vaše spokojenost! Proto se nebojte říct své požadavky, záměry, plány či sny. Rádi pro Vás navrhneme, vyrobíme a vybudujeme originální schody a schodiště různých typů, materiálů, konstrukcí i tvarů, tak abychom splnili všechny Vaše představy. Dáváme si vždy záležet především na kvalitním zpracování konstrukčních materiálů, na jejich vysoké odolnosti a stylovém designu schodů a schodišť.

Pro výrobu schodů a schodišť používáme pouze špičkové a kvalitní materiály, které splňují přísná kritéria na stabilitu i pevnost konstrukce a jsou podrobovány neustálé kontrole. Vhodnou kombinací materiálů vytvoříme elegantní a pohodlné schodiště, které se stane funkčním a designovým komunikačním prostorem. V našem sortimentu najdete rozmanité dřeviny, od klasických jako buk, dub, jasan, javor, třešeň, borovice, smrk a ořech, až po exotické dřeviny jako merbau. Dřevěné schodiště a schody Vás jistě nezklamou.

Na přání zákazníka můžeme schody a schodiště povrchově upravit otěruodolnými transparentními vysoce kvalitními laky, olejem i tvrdým voskem, namořit je do různých odstínů a sladit je tak s ostatním interiérem. Samozřejmostí jsou u nás i moderní trendy povrchových úprav jako drásání a katrování.