Mlynářské schody

Mlynářské schody
Mlynářské schody 1
Mlynářské schody 2
Mlynářské schody 3
Mlynářské schody 4
Mlynářské schody 5
Mlynářské schody 6
Mlynářské schody 7
Mlynářské schody 8
Mlynářské schody 9
Mlynářské schody 10

Rozhodli jste si na chalupě zařídit v podkroví ložnici nebo si hodláte malý a vysoký byt rozšířit o nadstavbu o získat tak "patro"? Nebo prostě jen potřebujete propojit dvě místnosti nad sebou, ale máte nedostatek prostoru na běžné schodiště? Jste-li v některé z těchto situací, potřebujete vymyslet a navrhnout nějaký úsporný, a pokud možno praktický, bezpečný i designově zajímavý způsob řešení. Tím správným řešením pro Vás budou mlynářské schody vyrobené přesně na míru danému prostoru od společnosti TRUNN.

Vzkoužejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Mlynářské schody – úsporné a praktické řešení

Mlynářské schody jsou typické pro prostory, kde je potřeba šetřit místem. Jak už jejich název napovídá, v dřívějších dobách se užívaly v mlýnicích, kde bylo opravdu poskrovnu místa. Schody byly příkré a navíc musely něco vydržet, protože se po nich musela nosit těžká břemena (pytle s moukou). Tehdy se zrodila vykrojená stupnice schodů, která umožnila postavit velice strmé schodiště, tzv. mlynářské schody. Svou konstrukcí zaberou opravdu málo místa a jsou tedy vhodné do malých a stísněných prostor.

Mlynářské schody jsou nepostradatelné pro každodenní přístup do půdních či podkrovních prostor a lze si je vybírat z mnoha variant. Na půdu či do podkroví se díky nim dostanete opravdu snadno, rychle a bezpečně.

Mlynářské schody - popis

Mlynářské schody, jsou vlastně typ pevného jednoramenného schodiště, které je určeno pro překonání velkého výškového rozdílu na malé půdorysné délce. Dokážou však plnohodnotně nahradit běžné schodiště a fungovat jako hlavní schody. Jednotlivé stupně jsou na rozdíl od těch klasických kratší a jsou navzájem propojené. Jejich zvláštností a také specifikem je tvarovaný profil nášlapu - střídání rozšířených a zúžených ploch na jednotlivých stupních, na který je možno došlápnout pouze jednou nohou. Chůze po nich je zvláštní a je nutno si na ni zvyknout.

Jsou nejčastěji používaným typem pevných schodů v prostorách, kam nelze klasické schody z důvodu nedostatku místa umísit. Mohou být vyrobeny v klasické rovné či točité variantě, ale mohou být realizovány i v atypických tvarech, tak aby dokonale odpovídaly danému prostoru. Mlynářské schody dodávané společností TRUNN splňují veškeré technické požadavky, bezpečnostní normy a poskytují příjemný uživatelský komfort.

Mlynářské schody – jaké jsou jejich výhody?

Pokud chcete zjistit, zda pro Vás budou mlynářské schody vhodné, podívejte se, jaké Vám mohou poskytnout výhody.

Mlynářské schody - výhody

  • jejich konstrukce poskytuje maximální úsporu prostoru
  • je možné je využít pro každodenní provoz
  • velký výběr variant – rovné, točité i atypické
  • lze je použít i jako únikovou komunikační cestu
  • hodí se jak do starších staveb v původním vzhledu, tak do moderních interiérů
  • různé možnosti výběru materiálů i povrchových úprav

Mlynářské schody – materiály

Mlynářské schody mohou být vyrobeny z mnoha materiálů, záleží jen na vašem vkusu, požadavcích, finančních možnostech a technických parametrech prostoru, do kterého budou realizovány. Nejčastějším materiálem používaným na jejich výrobu je masivní dřevo, ale mohou být vyrobeny např. z kombinace dřeva s kovem či jiným materiálem. Máme k dispozici běžně dostupné dřeviny jako např. buk, dub, jasan, javor, modřín, třešeň, ořech, borovice či smrk, ale pokud projevíte zájem o mlynářské schody z exotického dřeva, např. merbau, nebude to pro nás problém.

Společnost TRUNN používá na výrobu mlynářských schodů vždy pouze kvalitní a prověřené materiály, které splňují přísná kritéria na stabilitu i pevnost konstrukce. Výběr materiálu na u nás vždy probíhá po dohodě se zákazníkem, tak abychom dosáhli splnění všech jeho přání i nutných technických předpisů.

Mlynářské schody - povrchová úprava

Mlynářské schody ze dřeva je možné povrchově upravit i barevně doladit, tak aby byly sjednoceny s podlahou i celkovým designovým vzhledem interiéru. Povrchová úprava je možná realizovat v mnoha variantách, vždy vycházíme z přání a požadavků zákazníka. 

Mlynářské schody - voskování

Při voskování jsou schody napuštěny tekutým voskem, který se vsákne hluboko do dřeva a vyplní v něm póry. Na povrchu se vytvoří jemný film, zachovává se přitom přírodní vzhled a struktura dřeva.

Mlynářské schody - lakování

Při nalakování vysoce kvalitním dvousložkovým lakem získají schody výbornou ochranu a budou se dobře udržovat. Před aplikací laku lze provést zabarvení do požadovaného odstínu mořením.

Mlynářské schody - olejování

Olej vytvoří na schodech naprosto hladký povrch a díky tomu získají vynikající odolnost proti opotřebení. Při aplikaci oleje lze provést jeho přibarvení do požadovaného odstínu.

Mlynářské schody - bělení

Pro povrchovou úpravu schodů do bílého odstínu používáme aplikaci přibarveného vosku.

Mlynářské schody - kartáčování a drásání

Při této povrchové úpravě se ze dřeva mechanicky odstraní měkké části letokruhů, čímž vystoupne textura dřeva a na schodech vzniká výrazný povrch.

Mlynářské schody – naše nabídka

Mlynářské schody nabízíme v mnoha variantách a jejich konstrukci můžeme upravit přesně podle Vašich představ. Vždy se snažíme najít řešení pro každého zákazníka a vyjít mu maximálně vstříc. Široká je u nás také nabídka příslušenství k mlynářským schodům, kde najdete například zábradlí, madla, patky, protiskluzné nášlapy a mnoho dalšího.

Naše mlynářské schody jsou vždy promyšlené a navržené do posledního detailu, mají praktickou a bezpečnou konstrukci, jsou velmi stabilní a spolehlivé. Snadno tak dokážou splnit nejen všechny předpisy a normy, ale i požadavky estetické požadavky zákazníků.

Každý zákazník má u nás jistotu individuálního přístupu, odborného poradenství, vysoké kvality a špičkového řemeslného zpracování. Nabízíme férové jednání, rozumné ceny a vždy kvalitně provedenou práci! Výsledek naší odborně provedené práce Vás příjemně překvapí!

Naše truhlářská výroba Vám nenabízí pouze schody a schodiště, ale také vestavěné skříně.