Schodiště

Schodiště
Schodiště 1
Schodiště 2
Schodiště 3
Schodiště 4
Schodiště 5
Schodiště 6
Schodiště 7
Schodiště 8
Schodiště 9

Schodiště je nejen potřebné, ale je také velmi významným architektonickým prvkem interiérů i exteriérů. Ve vícepodlažním domě nebo bytě je nezbytným funkčním prvkem, který však plní i důležitou estetickou funkci. Existuje mnoho konstrukčních typů a obrovská škála materiálů na jejich výrobu. Jejich návrh a výstavba patří mezi nejnáročnější stavební činnosti. Vedle perfektního návrhu schodiště je také velmi důležité kvalitní řemeslné zpracování a použití kvalitních materiálů.

Ať už se jedná o dřevěné schodiště, z kovu, skla nebo jejich kombinace, určitě doporučujeme jeho realizaci přenechat odborné firmě. Využijte nabídky společnosti TRUNN, která vyrábí elegantní a designová schodiště vysoké kvality již více než 15 let a dokáže Vám v tomto oboru nabídnout to, co málokterá jiná firma.

Vzkoužejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Schodiště – naše nabídka

Schodiště TRUNN jsou propracovaná do posledního detailu, kombinují v sobě moderní design s precizním řemeslným zpracováním. Každé námi navržené a realizované schodiště je originál!

Schodiště nabízíme v mnoha variantách a jeho konstrukci můžeme přesně upravit podle Vašich představ. V naší nabídce naleznete mnoho různých typů za rozumnou cenu s garancí záručního i pozáručního servisu. Každou zakázku řešíme se zákazníky zcela individuálně, to znamená, že návrh a realizaci schodiště vždy přizpůsobujeme požadavkům klienta a dispozicím daného prostoru. Vyhovíme nejen Vašim potřebám a představám, ale snažíme se co nejvíce vyjít vstříc i Vašim finančním možnostem.

Vše vyrábíme se smyslem pro detail a s maximální přesností. Kromě výroby schodišť se zabýváme také výrobou nábytku na míru a můžeme Vám pod schodiště vyrobit vestavěné skříně, tak aby byl ideálně využit celý prostor. Nabídneme Vám také velké množství soustružených sloupků i možnost individuálních řezbářských úprav. 

Schodiště – důležitý je správný výběr

Výběr toho správného schodiště je složitou záležitostí a proto jsou tu pro Vás připraveni odborníci ze společnosti TRUNN, kteří Vám pomohou vybrat to nejvhodnější schodiště pro vás a váš interiér, nebo exteriér. Při výběru je potřebné zvážit několik důležitých faktorů - možnosti umístění, hlavní rozměry, frekvenci provozu, dispozici interiéru, použitý materiál a designové představy zákazníka. 

Při návrhu je dobré nešetřit místem, protože čím bude schodiště prostornější a čím mírnější bude jeho sklon, tím pohodlněji po něm budete chodit a bude možné po něm snadno přenášet i objemné předměty. Pro bezpečnost je důležité také vybrat vhodné zábradlí, které bude správně plnit svojí funkci.

Schodiště je stavební prvek, který musí správně sloužit až na několik desítek let, proto je při jeho výběru velice důležité klást důraz na kvalitu použitých materiálů a myslet i na detaily, jako je výška stupňů nebo šířka schodnic. Každé schodiště musí vcházet co nejvíc vstříc nejen svými praktickými vlastnostmi, ale také designem.

Schodiště – konstrukce

Schody a schodiště jsou nejvíce viditelnou součástí interiéru a je tedy přirozené, že jejich výběr pozorně zvažujeme a volíme kvalitní a jedinečná provedení. Nabízíme širokou škálu typů a tvarů. Můžete si vybrat schodiště přímé, lomené, točité; s podestou či bez podesty; jedno, dvou, tří a více ramenné; křivočaré, obloukové, žebříkové nebo mlynářské, atd. Jednotlivé typy lze různě kombinovat a schodiště tak bude přesně odpovídat vašim požadavkům a stavebně konstrukčních možností prostoru potřebám. 

Naše truhlářská výroba TRUNN nabízí nespočet konstrukčních typů a obrovskou škálu materiálů. Nejoblíbenější variantou jsou celodřevěná schodiště a různé kombinace dřeva a kovu, případně dřeva, kovu a skla. To, které Vám vyrobíme, bude nejen krásné, ale také bezpečné a pohodlné.

Schodiště – typy a tvary

Vřetenové schodiště

Pro toto schodiště je typický středový sloup, kolem kterého se schody rozevírají. Venkovní část je tvořena pouze zábradlím nebo zábradlím se zadlabanou schodnicí ukončenou sloupky. 

Třmenové schodiště

Toto schodiště postrádá schodnice. Jednotlivé stupně jsou upevněny kotvícími třmeny přímo do zdi. I zde jsou otevřené části zábradlí ukončeny sloupky.

Zadlabané schodiště

Tento typ má boční schodnice, které tvoří konstrukci zadlabaných schodů. V nich jsou asi do poloviny tloušťky osazeny a zajištěny jednotlivé stupně. Otevřené části zábradlí jsou ukončeny sloupky.

Sedlové schodiště

U konstrukce tohoto typu vyniká nápadné osazení schodnic pod stupně. Jednotlivé stupně nepřiléhají ze strany úplně k vnější zdi, zůstává zde přibližně 30 mm mezera. Otevřené části schodiště jsou ukončené sloupky. Výplně zábradlí jsou ve spodní části zavrtány do horní plochy stupňů, nahoře do hrany madel.

Schodiště – materiály a povrchová úprava

Pro výrobu schodišť používá společnost TRUNN kvalitní materiály, které splňují přísná kritéria na stabilitu i pevnost konstrukce a jsou podrobovány neustálé kontrole. V našem sortimentu najdete rozmanité dřeviny, od klasických jako buk, dub, jasan, javor, třešeň, borovice, smrk a ořech, až po exotické dřeviny jako merbau.

Povrchová úprava se zpravidla děje otěruodolnými transparentními vysoce kvalitními laky nebo stále žádanější povrchovou úpravou pomocí olejů. Na přání zákazníka můžeme schodiště povrchově upravit i tvrdým voskem, namořit do různých odstínů a sladit ho tak s ostatním nábytkem. Samozřejmostí jsou u nás i moderní trendy povrchových úprav jako drásání a katrování.