Schody

Schody
Schody 1
Schody 2
schody 3
schody 4
schody 5
schody 6
schody 7
schody 8
schody 9
schody 10

Každé schody a schodiště jsou nejen důležitou spojnicí mezi jednotlivými podlažími, ale zároveň plní v interiéru i velmi důležitou designovou a estetickou roli. Musí umožňovat pohodlnou a bezpečnou chůzi, musí být konstrukčně stabilní a odolné, snadno dostupné ze všech přístupových míst, dostatečně osvětlené a měly by svým vzhledem zapadat do celkové koncepce vícepodlažního domu nebo bytu. Při jejich výběru je potřebné pečlivě promyslet nejvhodnější konstrukci, tvar a typ, vybrat správný materiál, zábradlí, madla a další potřebné doplňky. S výběrem a návrhem těch správných schodů do Vašeho interiéru Vám ochotně pomůže truhlářská výroba TRUNN, která Vám následně schody i vyrobí, dodá a sestaví. 

Vzkoužejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Schody – co Vám můžeme nabídnout?

Schody společnosti TRUNN jsou vymyšlené a propracované s důrazem na každý detail, propojují v sobě precizní řemeslné zpracování a eleganci s moderním designem. Pokud hledáte pro svůj interiér schody, které splní všechny Vaše požadavky, obraťte se na nás!

Schody - můžeme Vám nabídnout: 

 • Návrh schodů v 3D počítačovém zpracování se zapracováním všech technických i estetických požadavků
 • Odborné poradenství při výběru schodů
 • Kvalitní a stabilní materiály od dlouhodobě ověřených dodavatelů
 • Široký výběr typů, tvarů a konstrukcí schodů a zábradlí
 • Možnost výroby atypických schodů podle individuálního návrhu
 • Vysokou kvalitu řemeslného zpracování
 • Rozmanité materiály pro výrobu schodů i zábradlí -  klasické dřeviny buk, dub, jasan, javor, třešeň, modřín, borovice, smrk ořech i exotické dřeviny např. merbau.
 • Moderní trendy povrchových úprav schodů
 • Schody odpovídají všem technologickým a stavebně konstrukčním předpisům, čímž Vám můžeme garantovat jejich bezpečnost.
 • Individuální přístup – snažíme se vyhovět nejen vkusu a požadavkům klienta, ale i jeho finančním možnostem
 • Vyrábíme nejen schody a zábradlí, ale také nábytek a vestavěné skříně na míru

Schody – jak postupovat při jejich výběru

Interiérové schodiště jsou velmi dominantní částí interiéru, a proto při jejich výběru postupujeme obezřetně a s rozvahou. Při výběru je potřebné myslet na nejen správné a kvalitní materiály, ale také na takové detaily, jako je výška stupňů nebo šířka schodnic, bezpečné zábradlí na schodiště a madla či správné a dostatečné osvětlení.

Schody nabízí společnost TRUNN v široké škále konstrukčních typů, tvarů i materiálů. Můžete od nás požadovat v podstatě jakékoliv schody - přímé, lomené, točité; s podestou či bez podesty; jedno, dvou, tří a více ramenné; křivočaré, obloukové, žebříkové, půdní, stahovací, mlynářské i zcela atypické. Jednotlivé typy můžeme různě kombinovat a schody vyrobit tak, aby přesně odpovídaly všem vašim požadavkům i stavebně konstrukčním možnostem prostoru.  

Víme, že málokterý zákazník si umí se správným výběrem schodů poradit, a proto Vám nabízíme naše odborné poradenství. Naši specialisté s dlouholetou praxí, zabývající se návrhy a realizací schodů, Vám ochotně se vším poradí, pomohou Vám vybrat design, konstrukci, tvar a typ, materiál i konečnou povrchovou úpravu. 

Schody – nejžádanější konstrukce, typy a tvary

Konstrukce, typy a tvary schodů vždy vychází z požadavků zákazníka a stavebně konstrukčních možností prostoru, ve kterém budou schody realizovány.

Zadlabané schody

Tento typ má boční schodnice, které tvoří konstrukci zadlabaných schodů. V nich jsou asi do poloviny tloušťky osazeny a zajištěny jednotlivé stupně. Otevřené části zábradlí jsou ukončeny sloupky.

Třmenové schody

Tyto schody postrádají schodnice. Jednotlivé stupně jsou upevněny kotvícími třmeny přímo do zdi. I zde jsou otevřené části zábradlí ukončeny sloupky.

Vřetenové a točité schody

Pro točitě schodiště či vřetenové schodiště je typický středový sloup, kolem kterého se schody rozevírají. Venkovní část je tvořena pouze zábradlím nebo zábradlím se zadlabanou schodnicí ukončenou sloupky. 

Sedlové schody

U konstrukce tohoto typu schodů vyniká nápadné osazení schodnic pod stupně. Jednotlivé stupně nepřiléhají úplně k vnější zdi a zůstává zde přibližně 30 mm mezera. Výplně zábradlí jsou ve spodní části zavrtány do horní plochy stupňů, nahoře do hrany madel.

Schody - možnosti povrchových úprav

Schody lze povrchově i barevně upravit tak, aby byly stejné jak s podlahou, tak i s nábytkem a tak docílit toho, aby byl celý interiér designově sjednocen. Povrchovou úpravu schodů můžeme zrealizovat v mnoha variantách, vždy vycházíme z přání a požadavků zákazníka. 

Schody  - možnosti povrchových úprav

 • Olejování – olej vytváří na schodech hladký povrch, díky čemuž získají vynikající odolnost proti opotřebení. Jednoduše se udržuje, zachovává vzhled dřeva, a nežloutne. Při aplikaci oleje lze provést jeho přibarvení do požadovaného odstínu.
 • Lakování – nalakováním vysoce kvalitním bezbarvým lakem získají schody výbornou ochranu a budou se také jednoduše udržovat. Před aplikací laku lze provést zabarvení do požadovaného odstínu mořením
 • Voskování - při voskování jsou schody napuštěny tekutým voskem, který se vsákne hluboko do dřeva a vyplní v něm póry. Na povrchu se vytvoří jemný film, zachovává se přitom přírodní vzhled a struktura dřeva.
 • Bělení - pro povrchovou úpravu dřeva do bílého odstínu používáme aplikaci přibarveného vosku.
 • Kartáčování a drásání – při této povrchové úpravě se ze schodů mechanicky odstraní měkké části letokruhů, vystoupne tak textura dřeva a při aplikaci oleje nebo vosku vzniká výrazný povrch

Schody – postup realizace

Celý postup při realizaci schodů se dělí do tří hlavních kroků – návrh, výroba a montáž. Používáme zásadně vysoce kvalitní materiály a ty nejmodernější výrobní technologie, které zaručí maximální kvalitu našich výrobků. Na návrzích, výrobě i montáži schodů se podílí naši zruční řemeslníci, kteří pravidelně absolvují odborná školení. 

Nabízíme férové jednání, rozumné ceny a vždy kvalitně provedenou práci! Výsledek naší odborně provedené práce Vás příjemně překvapí! Schody a schodiště realizujeme již 15 let.