Půdní schody a vlezy

Půdní schody a vlezy
Půdní schody a vlezy 1
Půdní schody a vlezy 2
Půdní schody a vlezy 3
Půdní schody a vlezy 4
Půdní schody a vlezy 5
Půdní schody a vlezy 6
Půdní schody a vlezy 7
Půdní schody a vlezy 8
Půdní schody a vlezy 9
Půdní schody a vlezy 10

Máte dům, ve kterém zůstává nevyužitá půda, protože nevíte jakým způsobem se na ni bezpečně dostat? Rádi byste v podkroví zrealizovali malou odpočinkovou místnost nebo nový dětský pokojíček a nedaří se Vám vymyslet, jak do tohoto prostoru ještě vtěsnat schody a výlez na půdu? Půdní schody a vlezy dodávané společností TRUNN dokážou Vaše problémy vyřešit.

Vzkoužejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Půdní schody a vlezy jsou nejčastěji používaným typem schodů, které jsou funkčním, praktickým a současně stylovým řešením v prostorách, kam běžné schody z důvodu nedostatku místa nelze umísit. Na půdu se díky nim dostanete opravdu snadno, rychle a bezpečně.

Půdní schody a vlezy – jak to funguje?

Půdní schody jsou vlastně chytře schovanými schůdky na půdu. V dřívějších dobách se při cestě na půdu musel používat přinesený žebřík, protože jinak se ke dvířkům umístěným vysoko na stropě nedalo dostat. Místo toho se v současnosti využívají pohodlné a praktické půdní schody a vlezy.

Nové skládací půdní schody a schodiště jsou důmyslně složené a uschované přímo za vlezy vedoucími na půdu. V praxi to znamená, že půdní schody a vlezy jsou přímou součástí stropu a prostřednictvím poklopu, který můžete kdykoliv jednoduše otevřít, se na půdu dostanete velmi rychle, jednoduše a hlavně bezpečně. Manipulaci se schody zjednodušuje konstrukce mechanismu, který odlehčuje poklop. Aby se půdní schody pohodlně rozkládaly a skládaly, je k nim dodávána teleskopická tyč.

Půdní schody a vlezy – kdy a kde je použít?

Půdní schody a vlezy jsou nejčastěji využívány na chatách a chalupách, pro pohodlný vstup do podkrovních prostor. V mnohých stavbách jsou nezbytným prostředkem, bez něhož by nebylo možné využívat prostor pod střechou. Mohou sloužit také jako úniková komunikační cesta a stávají se součástí moderních interiérů, v místech, kde klasické schodiště není možné vybudovat.

Kvalitní půdní schody a vlezy zajistí bezpečný a praktický přístup do prostoru pod střechou, nezaberou místo navíc, stačí je rychle a jednoduše vysunout a můžete snadno vystoupat o patro výše. Jsou nejen výborným pomocníkem, ale mohou se zároveň stát i velice stylovým doplňkem interiéru.

Půdní schody a vlezy – výhody jejich použití

Hlavní důvody, proč si pořídit půdní schody a vlezy od společnosti TRUNN:

  • unikátní sklápěcí systém umožňující snadnou manipulaci
  • maximální úspora prostoru
  • kvalitní termoizolační poklop
  • protipožární úprava
  • protiskluzové stupně
  • pohodlné a praktické madlo
  • teleskopická tyč pro snadné rozložení
  • rychlá a snadná montáž do strop
  • lze je použít i jako únikovou komunikační cestu
  • hodí se jak do moderních interiérů, tak i do starších staveb v původním vzhledu

Půdní schody a vlezy – typy

Půdní schody a vlezy se řeší systémem vkládání do půdního prostoru a označují se jako výsuvné. V nabídkách různých prodejců je možné nalézt půdní schody a vlezy typizované, ale společnost TRUNN nabízí jejich výrobu na míru přesně podle konkrétních rozměrů daného prostoru. Vybrat si můžete ze široké nabídky půdních schodů s dřevěným či kovovým žebříkem. 

Naše společnost dodává půdní schody a vlezy dřevěné, kovové či v kombinaci obou materiálů. Dále pak půdní schody zateplené i nezateplené, protipožární, stahovací a sklápěcí. Vždy se snažíme najít řešení pro každého zákazníka a vyjít mu maximálně vstříc. Půdní schody a vlezy nabízíme v mnoha variantách a jejich konstrukci můžeme upravit přesně podle Vašich představ.

Půdní schody a vlezy dva hlavní typy půdních schodů:

Skládací půdní schody

Schody se vysunují speciálním systémem skládání, kdy se jednotlivé dílce s příčkami skládají na sebe či od sebe. Jsou zpravidla masivnější, lze po nich přenášet i těžší břemena.

Stahovací půdní schody

Jsou určeny především do míst, kde není možné použít skládací půdní schody. Mají menší rozměry a oproti skládací variantě nejsou většinou určeny pro náročný provoz. Není u nich také kladen takový požadavek na sklon, a tak je možné umístit je i do míst, kde se pro ně vytvoří jen velmi malý otvor. Vhodné jsou k použití do vysokých místností, díky speciálnímu mechanismu se rozkládají a skládají pomocí teleskopické tyče.

Půdní schody a vlezy – naše nabídka

Truhlářská výroba TRUNN používá na půdní schody a vlezy pouze kvalitní a prověřené materiály, které splňují přísná kritéria na stabilitu i pevnost konstrukce. Všechny naše výrobky jsou důkladně testovány a vždy splňují všechny bezpečnostní, technické a stavební předpisy. Při jejich navrhování a výrobě bereme velmi významný ohled nejen na bezpečnost užívání, ale také na jednoduchou a pohodlnou obsluhu.

Proces realizace zakázky u nás začíná vyslechnutím přání zákazníka, na základě kterého vypracujeme návrh a předběžnou cenovou nabídku na požadovaný typ půdních schodů. Poté si náš technik přijede zaměřit konkrétní prostor, navrhneme nejvhodnější řešení, vytvoříme technické výkresy, upřesníme konečnou cenu a na závěr se zákazníkem podepíšeme smlouvu na dodání díla.

Naše půdní schody a vlezy jsou důmyslně promyšlené do posledního detailu, mají praktickou konstrukci, jsou velmi stabilní a spolehlivé. Snadno tak dokážou splnit požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

Každý zákazník má u nás jistotu individuálního přístupu, odborného poradenství, vysoké kvality a špičkového řemeslného zpracování. Nabízíme férové jednání, rozumné ceny a vždy kvalitně provedenou práci! Výsledek naší odborně provedené práce Vás příjemně překvapí! Mimo půdní schody a vlezy Vám také dokážeme vyrobit vestavěné skříně.