Vřetenové schodiště

Vřetenové schodiště 10
Vřetenové schodiště 2
Vřetenové schodiště
Vřetenové schodiště 1
Vřetenové schodiště 3
Vřetenové schodiště 4
Vřetenové schodiště 5
Vřetenové schodiště 6
Vřetenové schodiště 7
Vřetenové schodiště 8
Vřetenové schodiště 9

Nemáte ve svém interiéru dostatek prostoru, a přesto toužíte mít v něm elegantní a praktické schodiště? Hledáte schodiště, které se stane opravdovou ozdobou Vašeho domova? V případě, že nemáte pro interiérové schodiště dostatek prostoru, je pro Vás ideálním řešením vřetenové schodiště a to dokáže společnost TRUNN vyrobit přesně podle vašich požadavků. Nejčastěji se používané právě v prostorech, které neoplývají dostatkem místa. Díky středovému sloupu, kolem kterého se rozvíjí jednotlivé stupně, působí vřetenová schodiště velmi luxusním dojmem a i přesto, že zabírají minimum prostoru, působí díky svému tvaru velmi elegantně a přitom vzdušně.

Vzkoužejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Vřetenové schodiště – kdy se pro něj rozhodnout?

Vřetenové schodiště je díky svému unikátnímu konstrukčnímu řešení ideální v omezeném prostoru. Nezabere takřka žádné místo, a přesto si dokonale zachová pohodlnost a bezpečnost. Je tedy skvělým pomocníkem v malých prostorech, ale zároveň je díky středovému sloupu, ze kterého vycházejí jeho jednotlivé stupně, i úžasným interiérovým prvkem, a to i v prostorách, kde se šetřit místem nemusí.

Jeho unikátní tvar mu dodává celou řadu nesporných výhod a hodí se jak do moderních, tak i do starších interiérů, hodně je využíváno v rustikálním stylu na chatách a chalupách, může sloužit jako vedlejší či únikový východ a poslední trend je jeho využití u zahradních teras.

Konstrukce vřetenového schodiště se kladně odráží na úspoře materiálu i prostoru, avšak může se stát, že pokud je jeho průměr opravdu malý, bude pro chůzi nepohodlné a zcela nemožné bude po něm stěhovat větší předměty. Je tedy potřebné si dopředu rozmyslet, k jakému účelu bude sloužit.

Vřetenové schodiště - jaké má přednosti?

 • Oproti ostatním typům schodišť zabírá pouze minimum prostoru
 • Lze ho použít i jako vedlejší či únikovou komunikační cestu
 • Může být vyrobeno z různých materiálů
 • Je možné ho použít jak do interiéru, tak do exteriéru
 • Hodí se do moderních, starších i rustikálních interiérů
 • Má unikátní tvar, díky kterému působí velmi elegantně a vzdušně
 • Stává se designovou ozdobou obytných či reprezentativních prostor

Vřetenové schodiště – materiály

Na výrobu vřetenového schodiště používáme vysoce kvalitní materiály od prověřených dodavatelů, které splňují přísná kritéria na stabilitu i pevnost konstrukce. Nejčastějším materiálem používaným na jeho výrobu je dřevo, ale může být vyrobeno např. i z kovu, skla či různých kombinací těchto materiálů. Můžete si nechat vyrobit vřetenové schodiště z klasických a běžně dostupných dřevin jako je např. buk, dub, jasan, modřín, javor, třešeň, ořech, borovice či smrk, ale pokud projevíte zájem exotické dřevo (např. merbau), nebude pro nás problém Vám ho zajistit.

Schody a schodiště je kromě dřeva, možné vyrobit ještě např. z tvrzeného skla, mramoru, plechu, pravého či umělého kamene, roštů atd. Nezbytným doplňkem a velice důležitým bezpečnostním prvkem je zábradlí. To si u nás můžete vybrat takové, které je nejen hezké, ale i dobře padnoucí do ruky a příjemné na dotek.

Výroba schodišt, takže i vřetenové schodiště, může být provedeno na míru dle Vašeho přání, tak aby odpovídalo Vašemu životnímu stylu i vkusu a současně splňovalo všechny stavebně technické požadavky.

Vřetenové schodiště – možnosti povrchových úprav

V případě, že si objednáte vřetenové dřevěné schodiště, můžete si také vybrat, jakou bude mít povrchovou úpravu.

 • Lakování – nalakování vysoce kvalitním dvousložkovým polyuretanovým bezbarvým lakem. Tím získá schodiště výbornou ochranu a bude se dobře udržovat. 
 • Moření - před aplikací laku lze provést zabarvení schodiště do požadovaného odstínu mořením.
 • Voskování - napuštění tekutým voskem, který se vsákne hluboko do dřeva a vyplní v něm póry. Na povrchu schodiště se vytvoří jemný film, a přesto zůstane zachován přírodní vzhled a struktura dřeva.
 • Olejování – olej vytváří naprosto hladký povrch a díky tomu získá schodiště vynikající odolnost proti opotřebení. Při aplikaci oleje lze provést jeho přibarvení do požadovaného odstínu.
 • Bělení - pro povrchovou úpravu schodiště do bílého odstínu používáme aplikaci přibarveného vosku.
 • Kartáčování – ze schodiště se mechanicky odstraní měkké části letokruhů, vystoupne tak textura dřeva a po aplikaci oleje nebo vosku tak vznikne výrazný povrch.

Vřetenové schodiště – naše nabídka

Každé schodiště, tedy i to vřetenové, je u nás vždy vyrobeno výhradně na zakázku. Naším cílem je, aby byl zákazník při výběru schodiště co nejlépe informován o konstrukčním provedení, možnostech výběru materiálů a jeho doplňků. Jsme připraveni Vás podrobně informovat o veškerých možnostech, pomoci Vám s výběrem materiálů a setkat se s Vámi přímo v místě realizace.

Vřetenové schodiště (točité schodiště) je u naší firmy navrhováno, vyrobeno a montováno profesionály s důrazem na nejvyšší možnou kvalitu řemeslného zpracování. Během výroby provádíme náročné testy, abychom si byli jisti, že obdržíte opravdu dokonalý finální výrobek. Vymyslíme a vyrobíme pro Vás to nejvhodnější vřetenové schodiště, tak aby byl ideálně využit daný prostor, vyjdeme vstříc všem Vašim požadavkům jak na elegantní design, tak i na praktičnost.

Každý zákazník má u nás jistotu individuálního přístupu, odborného poradenství, vysoké kvality a špičkového řemeslného zpracování. Nabízíme férové jednání, rozumné ceny a vždy kvalitně provedenou práci! Výsledek naší odborně provedené práce Vás příjemně překvapí! Naše truhlářská výroba TRUNN Vás nezklame ani při výrobě vestavěné skříně