Točité schodiště

Točité schodiště 2
Točité schodiště 10
Točité schodiště
Točité schodiště 1
Točité schodiště 3
Točité schodiště 4
Točité schodiště 5
Točité schodiště 6
Točité schodiště 7
Točité schodiště 8
Točité schodiště 9

Točité schodiště je nejčastěji používaným typem schodišť, které jsou nejen praktickým řešením, ale i atraktivním doplňkem interiérů. Jeho unikátní tvar mu dodává celou řadu nesporných výhod, z nichž ta největší je maximální úspora prostoru. Je výborným pomocníkem v malých prostorech, ale zároveň je díky dominantnímu středovému sloupu, ze kterého vycházejí jednotlivé stupně, i elegantním designovým prvkem, a to i v místech, kde se šetřit místem nemusí. Točité schodiště, které Vám vyrobí naše truhlářská výroba TRUNN vnese do vašeho interiéru praktičnost a eleganci zároveň!

Vzkoužejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Točité schodiště – jak funguje?

Točité schodiště má jedinečnou konstrukci – tvar šroubovice, pro kterou je typický středový sloup, kolem kterého se rozevírají jednotlivé stupně, a díky tomu zabírá velmi malý prostor. Jeho venkovní část je tvořena pouze zábradlím nebo zábradlím se zadlabanou schodnicí ukončenou sloupky. 

Točité schodiště je hodně využíváno např. na chatách a chalupách, slouží často jako únikový východ nebo se stává součástí teras na zahradách. Koncept se sice pozitivně odráží na úspoře materiálu a zabírá malou plochu půdorysu, ale při malých poloměrech je také nejméně pohodlné a stěhování větších předmětů po něm je často zcela nemožné.

Točité schodiště - jaké jsou jeho přednosti?

  • Zabírá velmi málo místa oproti ostatním typům schodů
  • Působí velmi elegantně a vzdušně
  • Bývá ozdobou obytných či reprezentativních prostor.
  • Lze ho použít i jako vedlejší či únikovou komunikační cestu
  • Může být vyrobeno z různých materiálů
  • Je možné ho použít jak do exteriéru, tak i do interiéru
  • Hodí jak do moderních interiérů, tak i do starších staveb v původním vzhledu

Točité schodiště – konstrukce

Točité schodiště patří mezi obloukové schodiště a podle půdorysného tvaru se mu říká křivočaré schodiště. Do této skupiny patří vřetenové, obloukové (točité) nebo spirálové schody a schodiště.

Vřetenové schodiště

Pro tento typ schodiště je typický středový sloup, ke kterému jsou připevněny, případně jednotlivé schodišťové stupně. Jedná se o samonosné schodiště, jehož schodnice obvykle nejsou z vnější strany kryty schodnicí.

Obloukové (točité) schodiště

Toto schodiště nemá středový sloup, naopak má z obou stran bočnici. Má obloukový tvar a jeho půdorys obvykle tvoří půlkruh, neboli písmeno „C“.

Spirálové schodiště

Obvykle je takto nazýváno schodiště, které se kolem své osy obtočí o více jak 360 stupňů, nicméně není to pravidlem. Za spirálové schody bývají označovány jak vřetenové schody, tak obloukové schody.

Točité schodiště – materiály a povrchová úprava

Točité schodiště může být vyrobeno z mnoha materiálů, záleží jen na vašem vkusu, požadavcích, finančních možnostech a technických parametrech prostoru, do kterého má být realizováno. Nejčastějším materiálem používaným na jeho výrobu je dřevo, ale může být vyrobeno např. i z kovu, skla či různých kombinací těchto materiálů. 

Společnost TRUNN používá na výrobu schodišť pouze kvalitní a prověřené materiály, které splňují přísná kritéria na stabilitu i pevnost konstrukce. Máme k dispozici běžně dostupné dřeviny jako např. buk, dub, jasan, javor, třešeň, ořech, borovice či smrk, ale pokud projevíte zájem o točité schodiště z exotického dřeva, nebude to pro nás problém. V případě schodiště ze dřeva je možné zvolit různou povrchovou úpravu dřeva, například lakování, voskování, moření do různých odstínů, bělením, kartáčování apod.

Na schodnice je možno kromě masivního dřeva, možné použít ještě např. tvrzené sklo, mramor, plech v různém protiskluzovém provedení, pravý nebo umělý kámen, rošty atd. Nezbytným doplňkem, a zároveň velice důležitým bezpečnostním prvkem točitého schodiště je zábradlí, které může být také vyrobeno z různých materiálů. U nás si můžete vybrat zábradlí, které je nejen hezké, ale i dobře padnoucí do ruky a příjemné na dotek. V  nabídce máme mnoho typů soustružených sloupků na zábradlí a nabízíme samozřejmě také individuální řezbářskou výrobu. 

Točité schodiště - údržba

Točité schodiště od společnosti TRUNN se udržuje velmi jednoduše, jé téměř bezúdržbové. Jemný prach se odstraní vysavačem nebo zamete, nečistoty setřou mopem navlhčeným v čisté vodě nebo v šetrných přípravcích určených přímo na údržbu dřevěných ploch. 

Pokud jsou dřevěné stupně navoskované, je možné je po několika letech znovu napustit, v případě odřeného laku přebrousit a znova přelakovat.

Točité schodiště – naše nabídka

Točité schodiště realizované společností TRUNN je propracované do posledního detailu. Vymyslíme a vyrobíme pro Vás to nejvhodnější točité schodiště, tak aby byl ideálně využit daný prostor, vyjdeme vstříc všem Vašim požadavkům jak na elegantní design, tak i na praktičnost. Schodiště nabízíme v mnoha variantách a jeho konstrukci můžeme přesně upravit podle Vašich představ.

Proces realizace zakázky na točité schodiště u nás začíná vyslechnutím přání zákazníka, na základě kterého vypracujeme návrh a předběžnou cenovou nabídku. Poté si náš technik přijede zaměřit konkrétní prostor, navrhneme nejvhodnější řešení točitých schodů, vytvoříme 3D počítačový návrh, technické výkresy, upřesníme konečnou cenu a na závěr se zákazníkem podepíšeme smlouvu na dodání díla.

Každý zákazník má u nás jistotu individuálního přístupu, odborného poradenství, vysoké kvality a špičkového řemeslného zpracování. Nabízíme férové jednání, rozumné ceny a vždy kvalitně provedenou práci! Výsledek naší odborně provedené práce Vás příjemně překvapí!

Dokážeme mimo schodišť vyrobit také vestavěné skříně na míru a za skvělou cenu.