Zábradlí na schodiště

Zábradlí na schodiště
Zábradlí na schodiště 1
Zábradlí na schodiště 2
Zábradlí na schodiště 3
Zábradlí na schodiště 4
Zábradlí na schodiště 5
Zábradlí na schodiště 6
Zábradlí na schodiště 7
Zábradlí na schodiště 8
Zábradlí na schodiště 9
Zábradlí na schodiště 10

Interiérové schodiště je důležitým funkčním prvkem a současně nepřehlédnutelnou dominantou interiéru, jehož výběru by měla být věnována náležitá pozornost. Součástí každého schodiště by mělo být zábradlí, které je jak bezpečnostním, tak také jeho estetickým prvkem a mělo by s celkovým stylem schodiště ladit. Zábradlí schodiště podléhá stavebním a technickým předpisům a normám, které je nutné dodržovat. Aby tyto normy byly splněny a zábradlí na schodiště bylo funkční, je důležité obrátit se na zkušenou firmu. Vhodné řešení Vám nabídne společnost TRUNN, která se zabývá realizací na profesionální úrovni.

Vzkoužejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Kdy pořídit zábradlí na schodiště?

Zábradlí je neodmyslitelnou součástí každého schodiště a rozhodně by mu nemělo chybět. Pokud si pořídíte schodiště s více než pěti stupni, předepisuje vám jeho instalaci závazná norma určující jeho výšku a tvar. Nejnižší povolená výška zábradlí na schodiště včetně madla je 90 cm, běžně používaná normová výška je však 100 cm.

Výplň zábradlí by měla taková, aby dokázala zabránit případnému propadnutí malých dětí. V případě svislého členění výplně nesmí být mezery větší než 12 cm, aby jí dítě nedokázalo prostrčit hlavu. V případě vodorovného členění nesmí mít mezera u podlahy vyšší než 10 cm. Také kotvení zábradlí musí odpovídat bezpečnostním předpisům, jeho sloupky se nesmí nijak viklat a nesmí dojít k jejich vytrhnutí.

Společnost TRUNN Vám může nabídnout na výběr celou řadu druhů zábradlí na schodiště, které splní nejen tato bezpečnostní opatření, ale i Vaše designové požadavky.

Zábradlí na schodiště – varianty

Společnost TRUNN nabízí pestrou škálu zábradlí na schodiště v různých materiálových i tvarových variantách. Můžete si ho u nás objednat v různých výškách i šířkách; s výplněmi, plné bez otvorů, s mezerami, s otvory tvořenými pomocí tyčí, sloupků, mříží či tabulemi. Výplně mohou být z tvrzeného skla, lanek, dřeva či plastu.

Nedílnou součástí zábradlí schodiště je madlo, pomocný prvek, určený k přidržování a také ke snadnějšímu pohybu osob po schodišti. Mělo by mít příjemný ergonomický tvar, aby dobře „padlo“ do ruky a bylo bezpečné. 

Pokud se rozhodnete pro společnost TRUNN, budete mít jistotu, že získáte výrobek splňující všechny platné předpisy. Pokud si nejste jisti výběrem či správnou výškou, neváhejte kontaktovat naše pracovníky, kteří jsou schopni posoudit a vybrat různá řešení zábradlí a schodišť, včetně těch atypických.

Zábradlí na schodiště – materiálové spektrum

Zábradlí na schodiště má kromě bezpečnostní funkce samozřejmě také splňovat designové požadavky zákazníka. Mělo by být ve stylovém souladu nejen se schodištěm, ale také s celým interiérem. Materiálových alternativ pro jeho realizaci se v současnosti nabízí celá řada. Volba materiálu na zábradlí se odvíjí od jeho umístění, typu a tvaru konstrukce a samozřejmě na vašem vkusu, životním stylu, požadavcích a finančních možnostech.

Kromě zábradlí schodiště vyrobeného z tradičního dřeva (dřevěné schodiště) je v oblibě hlavně čiré, zabarvené nebo pískované tvrzené sklo, nerez v lesklé či matné povrchové úpravě, hliník, mosaz, kartáčovaná ocel, pohledový beton a nejrůznější kombinace uvedených materiálů. Současný trend představuje zejména kombinace kovu se dřevem nebo skleněnou výplní.

Veškeré materiály, které společnost TRUNN používá pro zábradlí na schody a schodiště, splňují přísná kritéria na pevnost konstrukce a jsou podrobovány neustálé kontrole.

Zábradlí na schodiště – typy schodišť

Vybraný typ zábradlí na schodiště vždy vychází z konstrukce schodiště, požadavků zákazníka a stavebně konstrukčních možností prostoru.

Zábradlí na schodiště - zadlabané schody

Schodiště tohoto typu má boční schodnice, které tvoří konstrukci zadlabaných schodů. V nich jsou asi do poloviny tloušťky osazeny a zajištěny jednotlivé stupně dřevěného schodiště. Otevřené části zábradlí schodiště jsou ukončeny sloupky.

Zábradlí na schodiště - sedlové schody

U konstrukce tohoto typu schodiště vyniká nápadné osazení schodnic pod stupně. Jednotlivé stupně nepřiléhají úplně k vnější zdi, zůstává zde přibližně 30 mm mezera. Výplně zábradlí na schodiště jsou ve spodní části zavrtány do horní plochy stupňů, nahoře do hrany madel.

Zábradlí na schodiště - třmenové schody

Toto schodiště postrádá schodnice. Jednotlivé stupně jsou upevněny kotvícími třmeny přímo do zdi. I zde jsou otevřené části zábradlí schodiště ukončeny sloupky.

Zábradlí na schodiště - vřetenové schody

Pro vřetenové schodiště či točité schodiště je typický středový sloup, kolem kterého se schody rozevírají. Venkovní část je tvořena pouze zábradlím nebo zábradlím se zadlabanou schodnicí ukončenou sloupky. 

Zábradlí na schodiště – naše nabídka

Společnost TRUNN nabízí zábradlí na schodiště v různých variantách. Dle zadání a požadavků zákazníka provedeme návrh, výrobu, dodávku i montáž schodiště, zábradlí, madel i dalších doplňujících prvků. Vymyslíme pro Vás to nejvhodnější zábradlí na schodiště, vyhovíme Vašim designovým představám, požadavkům na bezpečnost a vyjdeme vstříc i Vašim finančním možnostem.

Nabízíme férové jednání, rozumné ceny a vždy kvalitně provedenou práci! Výsledek naší odborně provedené práce Vás příjemně překvapí!

Výroba schodišť a zábradlí od naší firmy Vás jistě nezklame - truhlářská výroba TRUNN. Vyrobíme Vám i vestavěné skříně přímo na míru