Venkovní schody

Venkovní schody
Venkovní schody 1
Venkovní schody 2
Venkovní schody 3
Venkovní schody 4
Venkovní schody 5
Venkovní schody 6
Venkovní schody 7
Venkovní schody 8
Venkovní schody 9
Venkovní schody 10

Některé domy mají vstup do objektu vyřešen tak, že jsou dveře nad úrovní země. Aby k nim byl pohodlný přístup, je potřebné ke dveřím postavit venkovní schody. Ty se využívají nejčastěji ve svažitých terénech, vstupech do domu, na zahrady či terasy. Významně doplňují celkový architektonický obraz a jsou významným funkčním prvkem, ať už se jedná o hlavní vstup do domu, požární únikové schodiště, nebo například zahradní a terasové schody. Venkovní schody od společnosti TRUNN jsou zárukou kvality provedení, bezpečnosti používání i atraktivního vzhledu.

Vzkoužejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Venkovní schody – důležitý je správný výběr tvaru a materiálu

Materiály i rozměry mohou být různé, vždy by však měly vzhledově i proporcionálně odpovídat danému domu a prostředí a přitom pochopitelně zachovat jejich funkčnost. Vzhled venkovních schodů ovlivňuje první dojem z domu nebo zahrady a proto je velmi důležité věnovat patřičnou pozornost výběru jejich tvaru a materiálu.

V případě úvah o jejich realizaci můžete volit z mnoha typů, např. zda budou schody otevřené nebo kryté; rovné, lomené či se bude jednat o točité schodiště; s podestou či bez podesty; jedno, dvou, tří či víceramenné; obloukové či naprosto atypické. Jednotlivé typy lze různě kombinovat a dosáhnout tím toho, aby jejich design i praktické vlastnosti odpovídaly Vašim požadavkům. 

Při výběru materiálu se neřídíme pouze citem, ale také tím, s čím jsme pracovali už při stavbě domu. Vždy je však nutné vybrat takový materiál, který nebude ani v případě zhoršených klimatických podmínek klouzat. Pokud už přeci jen takovýto materiál použijete, je na místě zajistit bezpečnost alespoň různými doplňky.

Venkovní schody – důležitá je bezpečnost

Pakliže i vy počítáte s výstavbou, myslete nejen na vzhled, ale také na bezpečnost při jejich používání. Venkovní schody jsou často vystavovány dešti, sněhu a mrazu, a jestliže nebudou bezpečné, může snadno dojít k pádu a následnému úrazu.

Každý typ venkovních schodů musí být pevný a stabilní, jednotlivé stupně by měly být odspádovány tak, aby z nich stékala voda a ošetřeny protiskluzovou ochranou. Na sklonu schodišťového ramene je závislá pohodlná chůze i přenášení břemen po schodech. Mírné schody mají sklon do 25°, běžné a pohodlné od 25 do 35, strmé 35 až 45°. Samozřejmostí je, že budou venkovní schody dobře osvětleny a vybaveny pohodlným zábradlím nebo madly.

Venkovní schody – typy

V případě venkovních schodů je mnoho typových variant, ze kterých leze vybírat, všechny však musí být realizovány tak, aby přinášely maximální komfort a bezpečnost všem uživatelům.

Venkovní schody - deskové

Konstrukce spočívá v nosné desce, která u přímých ramen stoupá konstantně, u točitých je stoupání proměnlivé. Konstrukci lze kotvit buď z jedné strany, nebo z obou stran. Konstrukce může být také visutá či samonosná.

Venkovní schody - lomenicové

Pro tento typ je typická plná deska, zalomená a tzv. zubatá i při pohledu zespodu schodiště. Takové schody a schodiště vyžadují prostor, jinak jejich vzhled nevynikne.

Venkovní schody - páteřní

Vypadají jako páteř s obratli, schodnice ale mohou být umístěny i po obvodu ramene.

Venkovní schody - konzolové

Tvoří soustava samostatně vystupujících stupňů (konzol) z nosné stěny. Schody této konstrukce bývají vzdušná a umožňují prosvětlení prostoru pod nimi.

Venkovní schody - vřetenové či točité

Jejich charakteristickým znakem je pilíř, ze kterého vystupují stupně, které ho obtáčejí. Desky mohou být visuté nebo kotvené do obvodového zdiva.

Venkovní schody – jak je to s použitím dřeva

Dřevo lze ho bez váhání využít i pro realizaci venkovních schodů. V dnešní široké nabídce materiálů naleznete mnoho tuzemských i zahraničních dřevin, která lze použít. Exotická a vzácná dřeva navíc dodají luxus a krásu. Nejodolnější jsou schody z dubu, jasanu nebo buku, případně teaku. Pokud budete chtít, můžete dřevo kombinovat i s dalšími materiály - například tvrzené sklo, nerez, kámen či kov.

Dřevěné schody mají příjemný, často rustikální vzhled a vyjímají se zejména u chalup, chat a  stále vyhledávanějších moderních dřevostaveb. Aby mohly dobře odolávat povětrnostním vlivům, vyžadují zvýšenou péči. Je tedy nezbytné jejich ošetření konzervačními a izolačními prostředky.

Venkovní schody – naše nabídka

Venkovní schody vyrábíme z materiálů, které odolávají povětrnostním vlivům, a proto pro jejich výrobu používáme pouze kvalitní a dlouhodobě prověřené materiály, které splňují přísná kritéria na stabilitu i pevnost konstrukce. Všechny námi dodávané výrobky vždy důkladně testujeme a dbáme na to, aby splňovaly všechny bezpečnostní, technické a stavební předpisy.

Vždy se snažíme najít řešení pro každého zákazníka a vyjít mu maximálně vstříc. Venkovní schody nabízíme v mnoha variantách a jejich konstrukci můžeme upravit přesně podle Vašich představ. Široká je u nás také nabídka příslušenství, kde najdete například zábradlí, madla, krycí lišty, patky a mnoho dalšího.

Každý zákazník má u nás jistotu individuálního přístupu, odborného poradenství, vysoké kvality a špičkového řemeslného zpracování. Nabízíme férové jednání, rozumné ceny a vždy kvalitně provedenou práci! Výsledek naší odborně provedené práce Vás příjemně překvapí!

Jako Truhlářská výroba Praha Vám nabízíme i vestavěné skříně.