Schody na půdu

Schody na půdu
Schody na půdu 1
Schody na půdu 2
Schody na půdu 3
Schody na půdu 4
Schody na půdu 5
Schody na půdu 6
Schody na půdu 7
Schody na půdu 8
Schody na půdu 9
Schody na půdu 10

Jak se pohodlně, bezpečně a rychle dostat na půdu? Přemýšlíte složitě o tom, jak zpřístupnit půdu či podkroví na vaší chatě či chalupě, i když vám malý prostor nenabízí příliš možností? Jedna skvělá možnost tu přeci jen existuje. A to jsou speciální schody na půdu od společnosti TRUNN, které dokážou Vaše problémy jednoduše a rychle vyřešit!

Vzkoužejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Skládací či stahovací schody na půdu umožňují snadné a bezpečné užívání jinak nepřístupné půdy či podkroví bez nutnosti pořízení nákladných a prostorově náročných stacionárních schodů. Splňují veškeré technické požadavky a bezpečnostní normy; poskytují uživatelský komfort. Vybrat si lze z mnoha nabízených modelů, materiálů a technických řešení. Na přání zákazníka je lze také vyrobit individuálně v různých rozměrech a délkách.

Schody na půdu – princip fungování

Schody na půdu jsou vlastně chytře schovanými schůdky, které ve svém složeném stavu nezabírají ve spodní místností žádné místo. V praxi to znamená, že jsou přímou součástí stropu a prostřednictvím poklopu, se na půdu dostanete velmi rychle, jednoduše a hlavně bezpečně.

Schody na půdu fungují na jednoduchém principu - jednotlivé části schodů (stahovacích i skládacích) se buď postupně vysunou, nebo se jedna po druhé vyklopí, až se dotknou země.  Ať už se jedná o schody, které ústí do stropu nebo stěny, je jejich obsluha velmi jednoduchá a regulace rychlosti výsuvu umožňuje natolik plynulý chod, že je možné, aby schody na půdu ovládaly i děti.

Manipulaci se schody zjednodušuje konstrukce mechanismu, který odlehčuje poklop. Zavřený poklop se otevře pomocí lanka, nebo teleskopického držáku a schody se poté vysunou a nastavitelnou rychlostí se rozloží.  Způsob rozložení závisí na počtu dílů, z nichž jsou sestaveny. Na půdu se díky nim dostanete opravdu snadno, rychle a bezpečně.

Schody na půdu - možnosti provedení

Schody na půdu mohou být vyrobeny ze dřeva (dřevěné schodiště), kovu, nebo jejich kombinace; zateplené i nezateplené; protipožární; stahovací či sklápěcí. Jejich provedení bývá dostatečně robustní na to, aby zvládly každodenní pravidelné používání a časté přenášení větších břemen.

Společnost TRUNN nabízí jak půdní schody typizované, tak vyrobené na míru v různých variantách, přesně podle konkrétních rozměrů daného prostoru a jejich konstrukci můžeme upravit přesně podle Vašich představ. Vždy se snažíme najít řešení pro každého zákazníka a vyjít mu maximálně vstříc.

Schody na půdu - typy

Schody na půdu se podle způsobu manipulace rozlišují dva hlavní typy:

Schody na půdu - skládací 

Tento typ funguje speciálním systémem rozkládání a skládání, při kterém se jejich jednotlivé dílce s příčkami skládají na sebe či od sebe. Jsou zpravidla masivnější, určené pro každodenní provoz a lze po nich přenášet i těžší břemena.

Schody na půdu - stahovací

Tyto schody na půdu mají menší rozměry a oproti skládací variantě nejsou většinou určeny pro náročný provoz. Také u nich není kladen takový požadavek na sklon, je možné umístit je i do míst, kde se pro ně vytvoří jen velmi malý otvor a je možné je použít i do vysokých místností.

Schody na půdu – jaké jsou jejich výhody?

  • Jednoduchá a snadná manipulace
  • Unikátní sklápěcí systém
  • Maximální možná úspora místa
  • Rychlá a snadná montáž
  • Teleskopická tyč pro snadné rozložení
  • Možnost termoizolační a protipožární úpravy
  • Protiskluzové stupně
  • Lze je použít i jako únikovou komunikační cestu
  • Hodí se jak do moderních interiérů, tak i do starších staveb v původním vzhledu

Schody na půdu – kde všude je lze použít?

V mnohých stavbách jsou schody na půdu nezbytným prostředkem, bez něhož by nebylo možné využívat prostor pod střechou. Nejčastěji však najdou svoje využití na chatách a chalupách. Slouží zde zpravidla k pohodlnému vstupu do podkrovních prostor, kde bývají v rekreačních objektech budovány ložnice či dětské pokojíčky.

Mohou sloužit také jako úniková komunikační cesta s protipožárními vlastnostmi a stávají se někdy i součástí moderních interiérů v místech, kde klasické schodiště není možné vybudovat. Jsou tedy nejen výborným praktickým pomocníkem, ale mohou se zároveň stát i velice stylovým doplňkem interiéru.

Schody na půdu – naše nabídka

Chcete-li mít zajištěný bezpečný přístup i do podkroví či na půdu svého domova nebo na chalupě, pak si prohlédněte naši nabídku modelů, kde si jistě vyberete podle svých požadavků. Nabízíme různá zpracování, šíře, systémy uchopení a instalace. Naše schody na půdu jsou důmyslně promyšlené do posledního detailu, mají praktickou konstrukci, jsou velmi stabilní a spolehlivé. Snadno tak dokážou splnit požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

Společnost TRUNN vyrábí schody na půdu pouze z vysoce kvalitních a prověřených materiálů, splňujících přísná kritéria na stabilitu i pevnost konstrukce. Všechny naše výrobky jsou důkladně testovány a vždy splňují všechny bezpečnostní, technické a stavební předpisy. Při jejich navrhování a výrobě vždy zohledňujeme nejen požadovaný design, ale zejména bezpečnost užívání, jednoduchou a pohodlnou obsluhu.

Každý zákazník má u nás jistotu individuálního přístupu, odborného poradenství, vysoké kvality a špičkového řemeslného zpracování. Nabízíme férové jednání, rozumné ceny a vždy kvalitně provedenou práci! Výsledek naší odborně provedené práce Vás příjemně překvapí!

Půdní schody a vlezy nejsou jediným produktem, kterým Vám nabízíme. Mimo schody a schodiště Vám jako truhlářská výroba také můžeme nabídnout vestavěné skříně.