Půdní schody

Půdní schody
Půdní schody 1
Půdní schody 2
Půdní schody 3
Půdní schody 4
Půdní schody 5
Půdní schody 6
Půdní schody 7
Půdní schody 8
Půdní schody 9
Půdní schody 10

Je škoda v domě nevyužít půdu či podkroví, kam se dá odložit mnoho věcí, jako je např. sezónní oblečení a obuv, krabice od zakoupených spotřebičů, sportovní vybavení atd., které dokážou zabrat spoustu místa. A právě pro tuto příležitost je ideální nechat si instalovat do interiéru stahovací či sklápěcí půdní schody. Umožní Vám snadný a bezpečný přístup na půdu či podkroví bez nutnosti realizace nákladných a hlavně prostorově náročných klasických schodů. Půdní schody a schodiště dodávané společností TRUNN splňují veškeré technické požadavky, bezpečnostní normy a poskytují příjemný uživatelský komfort.

Vzkoužejte naši nabídku

Vaši poptávku ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Půdní schody – funkčnost i bezpečnost

Půdní schody slouží k občasnému přístupu do podkrovních či půdních prostor a jejich hlavním přínosem je zejména minimální potřebný prostor, který po roztažení zabírají. Jsou nejčastěji používaným typem, který je funkčním a praktickým pomocníkem v prostorách, kam nelze klasické schody z důvodu nedostatku místa umísit. Na půdu či do podkroví se díky nim dostanete opravdu snadno, rychle a bezpečně.

Půdní schody se skládají z pohyblivých segmentů, které se složí do kazety zabudované ve stropě (půdní vlez), a při stažení speciální teleskopickou tyčí se rozloží a bezpečně opřou o podlahu. V praxi to znamená, že jsou přímou součástí stropu a prostřednictvím poklopu, který lze snadno otevřít, se po nich na půdu dostanete rychle a hlavně bezpečně. Celkově lehká konstrukce, která je potřeba pro jednoduchou manipulaci, musí být zároveň dost stabilní a pevná. Manipulaci zjednodušuje konstrukce mechanismu, který odlehčuje poklop.

Půdní schody jsou nepostradatelné pro přístup a využití půdních či podkrovních prostor a lze si je vybírat z mnoha variant.

Půdní schody – jaké mají výhody?

Pokud chcete zjistit, zda jsou do vaší domácnosti půdní schody vhodné, přečtěte si, jaké Vám přinesou výhody:

 • mají unikátní sklápěcí systém umožňující snadnou manipulaci
 • kombinují v sobě nejlepší vlastnosti schodiště a žebříku
 • poskytují maximální úsporu prostoru při roztažení
 • po složení jsou ukryté ve stropě
 • mají kvalitní termoizolační poklop
 • teleskopická tyč pro snadné rozložení
 • rychlá a snadná montáž do strop
 • protipožární úprava
 • protiskluzové stupně
 • pohodlné a praktické madlo
 • lze je použít i jako únikovou komunikační cestu
 • hodí se jak do moderních interiérů, tak i do starších staveb v původním vzhledu

Půdní schody – typy

Všechny typy jsou vyráběny tak, aby přinášely maximální komfort a bezpečnost všem uživatelům. Půdní schody jsou nabízeny jako typizované i vyráběné na míru přesně podle konkrétních rozměrů daného prostoru.

Společnost TRUNN dodává půdní schody stahovací a sklápěcí, s dřevěným či kovovým žebříkem. Dále pak zateplené i nezateplené či protipožární. Vždy se snažíme najít řešení pro každého zákazníka a vyjít mu maximálně vstříc. Půdní schody nabízíme v mnoha variantách a jejich konstrukci můžeme upravit přesně podle Vašich představ. Široká je u nás také nabídka příslušenství, kde najdete například zábradlí na schodiště, krycí lišty, patky a mnoho dalšího.

Půdní schody se rozlišují na dva hlavní typy:

Rozlišujeme je na dva, níže uvedené, typy.

Půdní schody skládací

Vysunují se speciálním systémem skládání, kdy se jednotlivé dílce s příčkami skládají na sebe či od sebe. Jsou zpravidla masivnější a lze po nich přenášet i těžší břemena. Skládací půdní schody mohou být vyrobeny ze dřeva (dřevěné schodiště), kovu, nebo jejich kombinace a jejich provedení bývá dostatečně robustní na to, aby zvládly každodenní pravidelné používání a časté přenášení větších břemen.

Půdní schody stahovací 

Mají menší rozměry a nejsou většinou určeny pro náročný provoz. Jsou využívány především do míst, kde není možné použít skládací půdní schody. Není u nich také kladen takový požadavek na sklon a umožňují montáž i do velmi malých půdních otvorů. Vhodné jsou k použití do vysokých místností, díky speciálnímu mechanismu se rozkládají a skládají pomocí teleskopické tyče.

Půdní schody – kde se využívají?

Půdní schody jsou často nezbytným a praktickým prostředkem, bez něhož by nebylo možné v mnoha stavbách využívat půdní prostor pod střechou. Bývají velmi často využívány na chatách a chalupách, pro pohodlný vstup do podkrovních prostor, kde se v rekreačních objektech nalézají ložnice.  Mohou sloužit také jako úniková komunikační cesta a stávají i se součástí moderních interiérů, kde jsou instalovány do míst, kam není možné vystavět klasické schodiště.

Půdní schody – naše nabídka

Truhlářská výroba TRUNN vyrábí půdní schody pouze z kvalitních a dlouhodobě prověřených materiálů, které splňují přísná kritéria na stabilitu i pevnost konstrukce. Všechny námi dodávané půdní schody vždy důkladně testujeme a dbáme na to, aby splňovaly všechny bezpečnostní, technické a stavební předpisy. Při jejich navrhování a výrobě bereme zřetel také na možnost jejich jednoduché a pohodlné obsluhy. Výroba schodišť u nás probíhá na té nejvyšší úrovni

Naše půdní schody jsou promyšlené do posledního detailu, mají praktickou a bezpečnou konstrukci, jsou velmi stabilní a spolehlivé. Snadno tak dokážou splnit nejen všechny předpisy a normy, ale i požadavky velmi náročných zákazníků.

Každý zákazník má u nás jistotu individuálního přístupu, odborného poradenství, vysoké kvality a špičkového řemeslného zpracování. Nabízíme férové jednání, rozumné ceny a vždy kvalitně provedenou práci! Výsledek naší odborně provedené práce Vás příjemně překvapí! Také by Vás mohlo zajímat interiérové schodiště, schody a vlezy a nebo naše vestavěné skříně.